Mobil

Huawei’den Google Ambargosuna Çözüm: Petal Search

ABD’nin yaptırımlarını bir yıl daha uzatma kararı alması üzerine Huawei firması yeni bir arama motoru geliştirdi. Huawei Petal Search ile Google bağımlığını en aza indirgeyecek!

ABD Başkanı Donald Trump geçtiğimiz günlerde Huawei firmasına uygulanan ambargo ve yaptırımların 1 yıl daha uzatılacağını açıkladıktan sonra Çin merkezli teknoloji devi AppGallery ile yakaladığı başarıyı yeni arama motoru ile sürdürmeyi hedefliyor. Google Play Store mağazasına rakip olarak çıkardığı AppGallery ile büyük bir başarı elde eden teknoloji devi kendi arama motoru Petal Search’i dünyaya tanıttı. Huawei uzun bir dönemdir uygulanan yaptırımlar nedeniyle Google servislerini akıllı telefonlarında kullanamıyordu.

Huawei Petal Search ile Google’a Meydan Okudu!

petal-search

Tüm dünyaya resmi olarak tanıtımı yapılan arama motoru App Gallery üzerinden Huawei kullanıcılarına sunuldu. Petal Search ile adeta Google’a meydan okuyan firma ABD merkezli teknoloji devine bağımlı olmadığını bir kez daha kanıtlamış oldu. Yeni arama motoru sayesinde üçüncü parti üreticiler tarafından yayımlanan uygulamaları ve APK’larını indirmek oldukça kolay hale gelecek.

Huawei’nin ilerleyen süreçte Google sebebi ile oluşan boşlukları doldurmak için çalışmalarına son sürat devam etmesi bekleniyor. Bu çalışmaların arasında daha önce olmayan yeni uygulamaların piyasaya çıkması söz konusu, teknoloji meraklılarını yakından ilgilendiren bu çekişmenin nereye varacağı ise hala merak konusu.

-Uygun Fiyatlı Huawei P Smart 2020 Tanıtıldı! Haberi okumak için tıklayın!

Daha Fazla Göster

Recep Çolak

Recep Çolak

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı