Mobil

Samsung Galaxy Note 20 Plus Konsepti Göz Kamaştırdı!

Yakın bir tarihte resmi olarak tanıtılması beklenen Samsung Galaxy Note 20 Plus ‘ın en gerçekçi konsept tasarımı göz doldurdu!

Son günlerde gündemden düşmeyen Note 20 ve Note 20 Plus ikilisi ile ilgili her geçen gün yeni bir detay ortaya çıkıyor. Son olarak periskop kamera sistemine sahip olacağı açıklanan modellerin 100x zoom özelliğine sahip olmayacağı iddia edilmişti. Modellerin teknik özelliklerinin ardından modellerin görsel tasarımlarına dair yeni görsellerde ortaya çıktı. OnLeaks isimli teknoloji sayfası tarafından paylaşılan görsellere baktığımızda tasarım çizgilerinin Galaxy Note 10 serisinden pek de farklı olmadığı göze çarpıyor.

samsung galaxy note 20

Konsept tasarımda ön kameranın merkeze alındığını, yerleşik bir S-Pen’e ve aşırı geniş bir arka kamera modülüne sahip olduğunu görüyoruz. Periskop kamera sisteminin yanı sıra modelde 3’lü kamera sistemi ve netleştirme için lazer sensörü bulunuyor. Model ile ilgili en önemli tasarım noktası ise kulaklık giriş yeri oldu. Yeni modelde 3,5 mm’lik kulaklık giriş yeri yer almıyor. Böylece modelde yalnızca bluetooth kablosuz kulaklık kullanılabilecek. Genel tasarım konusunda ise ince çerçeveleri ve kavisli kenarları ile dikkat çekiyor.

Samsung Galaxy Note 20 ve Galaxy Note 20 Plus Teknik Özellikleri

Dünya pazarında Snapdragon 865 model işlemciye sahip olan modelde Türkiye gibi pazarlarda ise Exynos 992 model işlemciye sahip. Galaxy Note 20 6,42 inç büyüklüğünde 2345 x 1084 piksel AMOLED ekrana sahip iken Galaxy Note 20 Plus 6,87 inç 3096 x 1444 piksel çözünürlüklü AMOLED ekrana sahip olacak. 16 GB RAM seçeneği bulunan modelde 4.500 mAh kapasiteli bataryaya sahip olması bekleniyor. Henüz resmi olarak tanıtılmayan modelin fiyatı netlik kazanmadı.

Daha Fazla Göster

Recep Çolak

Recep Çolak

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı