Haber

Valorant 2 Haziran’da Resmi Erişime Açılacak!

Dünyanın önde gelen oyun firmalarından Riot Games’in yeni oyunu VALORANT 2 Haziran genel erişime açılacak!

Dünya genelinde 100 milyon oyuncuya sahip League of Legens oyunun kurucusu Riot Games, tüm dünya genelinde heyecanla beklenen yeni oyunu Valorant’ı gelecek hafta birçok bölgede ücretsiz olarak erişime açılacağını açıkladı. Söz konusu oyunun kapalı beta sürümü ise 28 Mayıs tarihinde sonlandırılacak.

Kapalı Beta sürümünün yayınlanmasının üstünden sonra çok kısa sürede tüm dünya genelinde oyun severlerin ilgisini üzerine çeken Valorant, firmanın uzun süren çalışmaları sonrası tüm dünya genelinde erişime açılacak. Oyunun genel sunucuları Londra, Madrid, Varşova, Dallas ve Atlanta’da yer alıyor. Riot Games dünya genelinde etkin olan Koronavirüs salgınına rağmen kapalı beta sürümünü oyun severlere ulaştırmayı başarmıştı. Oyun Twitch’de rekorları alt üst etmişti.

Valorant Sadece Beta Sürümü ile Twitch’te Birçok Rekor Kırdı!

Riot Games’in karakter tabanlı PC oyunu VALORANT kapalı beta sürümü ile Twitch birçok rekor kırdı. Dünyanın en büyük canlı yayın platformlarından bir tanesi olan Twitch’de bir günde 34 milyon saat izlenme rekoru kırdı. Valorant ayrıca tek bir günde 1,7 milyon eş zamanlı seyirciye ulaşan ilk oyun oldu. 3 Nisan 2020 tarihinde ilk kez gösterime giren “ilk gösterim” etkinliği altında 12,2 milyon saat izlenen ilk oyun unvanına sahip oldu.

2 Haziran 2020 tarihinde resmi olarak erişime açılacak olan oyuna playvalorant.com adresi üzerinden erişebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Recep Çolak

Recep Çolak

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı